Członkowie NÓW na Łódź Design Festival

NÓW. Nowe Rzemiosło_aktualności_Członkowie NÓW. Nowe Rzemiosło na Łódź Design Festiwal

W czasie tegorocznej edycji Łódź Design Festival będziecie mieli wiele okazji do spotkania z członkami naszego stowarzyszenia.

18 maja w godzinach 14:10-16:00 odbędzie się panel dyskusyjny Współczesne polskie rzemiosło, w którym wezmą udział: Wiktoria Podolec ze studia tkackiego Tartaruga oraz Piotr Jędras, twórca marki KŁOSY – ręcznie wykonywanych noży kuchennych. Spotkanie poprowadzi Diana Nachiło z „BIZNES meble.pl”. Będzie ono miało miejsce w sali wykładowej C0.

Tego samego dnia o godzinie 15:00 rozpoczną się trzygodzinne warsztaty prowadzone przez Monikę Osinkowską i Laurę Andrukiewicz pt. Innowacyjne rzemiosło – warsztaty wiedzy biznesowej. Wydarzenie odbędzie się w sali A120.

Na festiwalu zachęcamy także do odwiedzenia dwóch wystaw, w których uczestniczą rzemieślnicy Nowiu.

WYSTAWA: ON The Table –  sztuka wokół stołu

Projekt podejmuje tematykę wspólnej przestrzeni podczas posiłków.  Podstawą wystawy będą zrealizowane w ramach zadania projektowego zestawy składające się z kubka i talerza. Naczynia powstaną w materiale ceramicznym (porcelana, fajans, kamionka lub policelit) w taki sposób, aby było możliwe ich powielanie. Najlepsza interpretacja tematu zostanie wyróżniona nagrodą w wysokości 10 000 złotych, ufundowaną przez marką Ambition i firmę Dajar Horeca, inicjatorów projektu i partnerów Łódź Design Festival 2019. Uroczyste rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 22 maja o godzinie 14:00 w Centrum Festiwalowym w Art._Inkubatorze w Fabryce Sztuki przy ulicy Tymienieckiego 3 w Łodzi.

O zwycięstwo walczy Irina Grishina z August Design Studio oraz Monika Skorupska z Mosko Ceramics. Trzymamy kciuki za nasze zdolne ceramiczki!

Organizatorzy: Łódź Design Festival
Partnerzy: Ambition, Dajar Horeca
Kurator: Magdalena Gazur
Kiedy: 17–26 maja 2019
Gdzie: Centrum Festiwalowe, Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, patio

Więcej informacji o wystawie znajdziecie TUTAJ.

WYSTAWA: Korale koloru koralowego

Wystawa prezentuje wazony i tkaniny, których bohaterami są kolory wybrane przez projektantów dla podobnych do siebie przedmiotów. Towarzyszy im seria zdjęć dokumentujących miejsca, w których wazony wpisały się w otoczenie.

W czasie wydarzenia będzie można oglądać prace Olgi Milczyńskiej z August Design Studio, Alicji Tyburskiej z Cottongrass oraz Macieja Gąsienicy Giewonta.

Organizator: Instytut Adama Mickiewicza
Kurator: Agnieszka Jacobson-Cielecka
Kiedy: 17 – 26 maja 2019
Gdzie: Centrum Festiwalowe Art_Inkubator w Fabryce Sztuki, ul. Tymienieckiego 3, C1

Więcej informacji o wystawienie znajdziecie TUTAJ.

Nie zapomnijcie również odwiedzić nas na wystawie ROBIĆ / RZECZY. Oprowadzanie kuratorskie będzie miało miejsce 19 maja o godzinie 14:00.
Szczegóły dotyczące wydarzenia organizowanego przez nasze stowarzyszenie we współpracy z Ewą Klekot znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *