NÓW. Nowe Rzemiosło_Cottongrass_Alicja Kaczmarek

COTTONGRASS

Cottongrass to pracownia, która specjalizuje się w ręcznym tkaniu tekstyliów. Założone przez Alicję Tyburską studio działa pod hasłem „klasyczne rzemiosło w nowoczesnym wydaniu”. Na ręcznie obsługiwanym krośnie powstają autorskie tkaniny do wnętrz oraz dodatki takie jak szale czy torby. Do ich tkania rzemieślniczka używa szlachetnych, naturalnych przędz takich jak wełna, jedwab, alpaka, bawełna czy len. Tkactwo ręczne porównuje do krawiectwa miarowego. Jej projekty są unikatowe i stworzone z wykorzystaniem specjalnie dobranych do nich tkanin.

Tartaruga

Pracownia rękodzielniczek mieści się w Łodzi i wiemy, że odwiedzenie jej będzie dla nas większym przedsięwzięciem logistycznym.

August Design Studio

Studio zostało założone przez Olgę Milczyńską, artystkę i ceramiczkę, wykładowczynię School of Form oraz Irinę Grishinę, która zamiłowanie do ceramiki łączy z fotografią. Olga i Irina tworzą ceramikę oraz przedmioty codziennego użytku. Projekty studia AUGUST powstają w wyniku uważnej obserwacji współczesnego człowieka. Naczynia są funkcjonalne, subtelne, nowoczesne i minimalistyczne. Nie tylko zdobią półki, ale przede wszystkim stają się świadkami codziennych rytuałów. Rzemieślniczki współpracują również z gdańską grupą projektującą i tworzącą meble – Tabanda – z którą stworzyły kolekcję Birds.