ROBIĆ / RZECZY I OBLICZA NOWEGO RZEMIOSŁA W KIELCACH

Nasza wystawa pojechała dalej w Polskę!
Tym razem zapraszamy do Galerii Głównej Instytut Dizajnu w Kielcach na oficjalne otwarcie dwóch wystaw poświęconych współczesnemu rzemiosłu i jego twórcom. W Galerii Głównej będziecie mogli zobaczyć wystawę ROBIĆ / RZECZY, na której zaprezentujemy także prace nowych członków naszego stowarzyszenia oraz wystawę fotograficzną OBLICZA NOWEGO RZEMIOSŁA stworzoną przez Projekt Pracownie.

Wernisaż obu ekspozycji będzie miał miejsce 14 lutego br. o godzinie 18:00. 

Przypominamy:
Wystawa ROBIĆ / RZECZY pokazuje skomplikowany świat pracy rzemieślniczej. Rzemieślnik zaangażowany jest w cały proces produkcji, każdy jej etap, od koncepcji przez wytworzenie, po promocję i sprzedaż. Proces nigdy nie jest linearny. Rzemieślnik tworzy całym ciałem, wykorzystując potencjał swoich ruchów i zmysłów oraz relacji, w które wchodzi z różnymi materiałami i narzędziami.

Ekspozycję tworzą zaaranżowane warsztaty – tkacki, ceramiczny, kaletniczy, introligatorski, jak również stanowiska prezentujące świat drewna oraz stali. Każdy z uczestników wystawy może spróbować swoich sił przy specjalnych przyrządach, symulujących poszczególne czynności wykonywane w pracowniach – pracę przy krośnie, odlewanie porcelany do form czy szlifowanie noża. Odwiedzający mogą się przekonać, ile wysiłku i pracy wymaga codzienna praca rzemieślnika. Dotknąć surowców i materiałów, za pomocą których wytwarza swoje przedmioty oraz przyjrzeć się narzędziom, które do tego wykorzystuje.

Kuratorki: Ewa Klekot, Olga Milczyńska
Autorzy: Stowarzyszenie Nów. Nowe Rzemiosło
Scenografia: Kosmos Project
Grafika: Danil Daneliuk, Łukasz Paluch
Produkcja: Monika Osinkowska
Współorganizatorzy: Łódź Design Festival

Prace prezentowane na wystawie pochodzą z pracowni: Aanda, Cottongrass, Karina Królak, Maciej Gąsienica Giewont, IN WEAVE, Kuźnia Skały, KŁOSY, Olga Milczyńska, magdalena maślerz jewellery, Mosko Ceramics, MK Leathers, Square Drop, Tartaruga, Wenska, The Whole Elements.

Natomiast OBLICZA NOWEGO RZEMIOSŁA to zbiór 24 fotografii wykonanych w pracowniach twórców. Wystawa prezentuje współczesnych rzemieślników oraz artystów. Dzięki zdjęciom wykonanym przez Karolinę Lewandowską, Martę Wróbel, Natalię Miedziak-Skonieczną, Radka Zawadzkiego i Roberta Liwackiego będziecie mogli podejrzeć pracę ceramika, szklarza, introligatora czy ceramików.

Kuratorzy: Małgorzata Herman, Radek Zawadzki
Organizatorzy: Projekt Pracownie

Ekspozycja będzie w Instytucie Dizajnu w Kielcach do 17 maja 2020 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.