WYSTAWA OBLICZA NOWEGO RZEMIOSŁA W WARSZAWIE

Oblicza nowego rzemiosła_Projekt Pracownie

Z okazji 2. urodzin Projektu Pracownie – inicjatywy, która jest częścią naszego stowarzyszenia – zapraszamy Was na wystawę „Oblicza nowego rzemiosła” oraz cykl spotkań z rzemieślnikami, które grupa organizuje we współpracy z Muzeum Warszawskiej Pragi.

„Oblicza nowego rzemiosła” to zbiór 24 wyjątkowych fotografii prezentujących artystów i rzemieślników, z którymi Projekt Pracownie przeprowadził wywiady w drugim roku działalności. To także zdjęcia wykonane w nowych lokalizacjach twórców, którzy wspierali inicjatywę w jej początkowej fazie. Wystawa ma pokazać, kim są współcześni rzemieślnicy oraz jak wyglądają przestrzenie, w których pracują. Nie zabraknie także zdjęć z pracowni rzemieślników zrzeszonych w ramach Nowiu.

Na wystawie zobaczycie zdjęcia wykonane przez zespół fotografów Projektu Pracownie: Karolinę Lewandowską, Martę Wróbel, Natalię Miedziak-Skonieczną, Radka Zawadzkiego i Roberta Liwackiego.

Wernisaż wystawy odbędzie się 5 września o godzinie 19:00. Ekspozycja będzie dostępna dla odwiedzających Muzeum Warszawskiej Pragi w dniach 5–30 września 2019.

Wystawa to jednak nie wszystko. Dla osób, które chcą dowiedzieć się więcej o pracy przedstawicieli nowego rzemiosła, Projekt Pracownie przygotował cykl „Niedziela z rzemiosłem”, czyli spotkania z rzemieślnikami. Wydarzenia będą poświęcone introligatorstwu i ceramice, a także pracy współczesnej modystki. Dwa spotkania poprowadzą członkowie stowarzyszenia NÓW: Monika Skorupska ze studia ceramicznego Mosko Ceramics oraz Alina Grabiec z pracowni Aanda. „Niedziela z rzemiosłem” odbędą się w Muzeum Warszawskiej Pragi 8, 15 i 29 września 2019.

Wydarzenie znajdziecie na Facebooku: TUTAJ.

Organizatorzy: Projekt Pracownie, Muzeum Warszawskiej Pragi
Partnerzy wydarzenia: NÓW. Nowe Rzemiosło, Magazyn Miasta/ Cities Magazine, Łyk Kultury

Zadanie zostało zrealizowane dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy w ramach Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *