7237

Daphne mozaika

Mozaika/obraz ceramiczny wykonany w całości ręcznie z różnorodnych materiałów.

Mozaika w formie obrazu ceramicznego, oprawiona w stalową ramę malowaną proszkowo, przystosowana do zawieszenia na ścianie. Każdy element mozaiki został docięty i wklejony ręcznie. Do wykonania pracy zostały wykorzystane materiały takie jak: ceramika szlachetna barwiona w masie, smalta, szkliwiona porcelana, szkło, marmur. Mozaika zabezpieczona fugą.

Wymiary: średnica 90 cm
Waga: 15 kg
Materiał: Ceramika szlachetna barwiona w masie, smalta, szkliwiona porcelana, szkło, marmur.

5.200,00 

Praca jest niepowtarzalna i dostępna tylko w jedynym egzemplarzu.

Opis produktu

Mozaika/obraz ceramiczny wykonany w całości ręcznie z różnorodnych materiałów. Mozaika w formie obrazu ceramicznego, oprawiona w stalową ramę malowaną proszkowo, przystosowana do zawieszenia na ścianie. Każdy element mozaiki został docięty i wklejony ręcznie. Do wykonania pracy zostały wykorzystane materiały takie jak: ceramika szlachetna barwiona w masie, smalta, szkliwiona porcelana, szkło, marmur. Mozaika zabezpieczona fugą.

Technika wykonania

Technika: mozaika Proces: Każdy element mozaiki ręcznie docinany i wklejany jeden po drugim, proces wieńczy zabezpieczenie całości fugą i oprawienie w ramę.
studio_tafla_portret_fot Sylwia Ozimek 1
Studio Tafla jest pracownią mozaiki założoną przez Agnieszkę Drobiecką-Zielonkę i Sergiusza Zielonkę. Główną koncepcją działalności pracowni jest reaktywowanie zapomnianej dziedziny sztuki – mozaiki, oswojenie jej we wnętrzach i sprawienie, by była bardziej dostępna. Wskrzeszając mozaikę, twórcy starają się nadawać jej nowoczesne cechy, takie jak np.mobliność. Ta uzyskiwana jest poprzez zamknięcie mozaik w stalowych ramach, dzięki czemu ceramiczny obraz nie jest przytwierdzony bezpośrednio do ściany na stałe, może przeprowadzać się z właścicielem. Prace łączą w sobie fascynację minimalizmem, geometrią, modernizmem; słabość do koloru i poszukiwanie relacji między poszczególnymi formami. Unikatowy efekt końcowy jest wynikiem zastosowania różnorodnych surowców, takich jak: ceramika barwiona w masie, smalta, szkło, marmur czy produkty recyklingowe. Kwestia używanych materiałów pozostaje dla twórców polem otwartym na eksperymenty. Projektanci współpracują też z architektami szukając nietypowych zastosowań mozaiki dedykowanych dla konkretnego wnętrza.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.