7233

Dywan Topoki

Gruby i miękki dywan inspirowany koreańskimi kluskami ryżowymi. Eksperymentalne wałki, ręcznie oplatane wełną, zostały scalone w dywan już na krośnie, gdzie osnowa mogła zatopić się w ich strukturze. Jako osnowa służy przędza z ananasa. Owijanie sznurów dwoma kolorami wełny  pozwoliło na uzyskanie graficznego, rysunkowego efektu

Wymiary: Ok 150x200 cm
Waga: 20 kg
Materiał: Wełna, sznury bawełniane i z recyclingu, osnowa ananasowa

11.000,00 

Praca jest niepowtarzalna i dostępna tylko w jedynym egzemplarzu.

Opis produktu

Gruby i miękki dywan inspirowany koreańskimi kluskami ryżowymi. Eksperymentalne wałki, ręcznie oplatane wełną, zostały scalone w dywan już na krośnie, gdzie osnowa mogła zatopić się w ich strukturze. Jako osnowa służy przędza z ananasa. Owijanie sznurów dwoma kolorami wełny  pozwoliło na uzyskanie graficznego, rysunkowego efektu.

 

Technika wykonania

Unikatowy dywan wełniany tkany ręcznie autorską techniką. Ręczne oplatanie wełną sznurów, następnie tkanie na krośnie nicielnicowym i ręczne wykończenie.

Użytkowanie

Nie wieszać. Czyścić delikatnie.
REST.Portret.fot.Rest
Dominika i Julia eksperymentowanie z tradycyjnym tkaniem na krośnie rozpoczęły w trakcie studiów. Pierwszym wspólnym projektem był Green Yarns Lab, którego celem było zaprojektowanie wysoce taktylnych tkanin z naturalnych włókien barwionych roślinami. W 2020 roku został pokazany szerszej publiczności podczas finału konkursu make me! organizowanego w ramach Łódź Design Festival. W swojej pracy nie chcą marnować żadnego surowca, dlatego obecnie pracują nad projektem RESTKI, który zakłada opracowanie wytrzymałego materiału umożliwiającego tworzenie elementów do wnętrz, w całości powstałego z resztek włókien. Aktualnie REST współpracuje z marką The Good Living Co.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.