5386

Knot 1

Wymiary: 190x282 cm
Waga: 3 kg
Materiał: 100% bawełna

W przypadku braku dostępności egzemplarza „od ręki” istnieje możliwość wykonania dywanu na zamówienie. Przewidywany czas realizacji: do 3 miesięcy.

Poproszę o aktualną cenę dla przedmiotu:

Opis produktu

Knot jest powrotem do rzemiosła w artystycznej kolekcji dywanów zrealizowanych techniką makramy żebrowej. Do wykonania dwustronnych tkanin wykorzystano bawełniany knot o grubszej średnicy, pochodzący od polskiego producenta. Podstawowy, jasnobeżowy kolor sznurów został miejscami wzbogacony barwieniem tradycyjnym. W procesie ręcznego farbowania zastosowano, pochodzące z najbliższego otoczenia autora, surowce bogate w garbniki m.in szyszki świerków, owocnie sumaków octowców oraz łuski cebuli.

Realizacja projektów techniką makramy pozwoliła na odczarowanie jej wizerunku, kojarzonego zwykle z dekoracyjnymi motywami. Poprzez wykorzystanie tylko jednego rodzaju węzła uzyskano efekt minimalistyczny, ukazując tradycyjne rzemiosło w nowym świetle.

Wielkoformatowe dywany są efektem kilkumiesięcznej pracy ręcznej. Każdy z nich jest unikatem. Wszystkie odpady poprodukcyjne zostają ponownie użyte do działań warsztatowych czy mniejszych realizacji.

Technika wykonania

Naturalne barwniki: owocnie sumaka octowca

Użytkowanie

Dwustronny
Jakub Święcicki_fot Piotr Seweryn
Jakub Święcicki jest projektantem tekstyliów i haftów komputerowych. Ukończył wzornictwo o specjalności projektowanie produktu oraz sztuki plastyczne w kierunku projektowania form użytkowych na kieleckim Uniwersytecie Jana Kochanowskiego. Aktualnie doktorant Szkoły Doktorskiej krakowskiej ASP. Od 2017 roku prowadzi Pracownię tkaniny Instytutu Dizajnu w Kielcach. Tworzy prace na pograniczu sztuki włókna, rzemiosła i dizajnu. Jego projekty były wielokrotnie nagradzane i prezentowane m.in. w Design Alive czy Label Magazine, a także podczas Peru Design Biennial, Zlin Design Week oraz Green Concept Award. W ramach kolekcji Knot realizuje wielkoformatowe dywany makramowe, a w procesie twórczym wykorzystuje barwienie naturalne odpadami.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.