Kozioróg – dekoracja ścienna

Dekoracja ścienna w kształcie chrząszcza kozioroga, wykonana z kutego żelaza i czarnego dębu wykopaliskowego.

Wymiary: wymiar razem z rogami(całościowy):ok.18x30cm
Waga: ok. 1 kg
Materiał: żelazo oraz drewno

550,00 

na zamówienie – czas realizacji do 4 tygodni. Poszczególne egzemplarze mogą się od siebie różnić, czas wykonania ok.30 dni. Korpus chrząszcza może być wykonany z różnych gatunków drewna (dąb, orzech, jesion).

Opis produktu

Dekoracja w kształcie chrząszcza kozioroga, obiekt wykonany z kutego żelaza oraz ręcznie rzeźbionego drewna wykopaliskowego – czarnego dębu.

Obiekt może stać na powierzchniach poziomych lub wisieć na ścianie.

Technika wykonania

Nogi, rogi oraz spód korpusu wykonany z żelaza kutego na gorąco z prętów stalowych oraz kawałków blachy 5mm. Korpus wyrzeźbiony z drewna - czarnego dębu. Elementy stalowe oksydowane na gorąco naturalnym woskiem pszczelim, elementy drewniane wykończone naturalnym olejem lnianym. Elementy drewniane łączone ze stalowymi przy pomocy mosiężnych wkrętów do drewna z soczewkowym łbem.

Użytkowanie

Odkurzać suchą miękką szmatką. Nie należy figurki narażać na działanie wilgoci
kuznia_skaly
Kuźnia Skały to efekt wieloletniej pasji Marcina Skalskiego do kowalstwa. Obecnie działa na pograniczu kowalstwa i pracy w drewnie. Inspiruje go sztuka użytkowa małopolskiej wsi – zazwyczaj obiekty codziennego użytku. Do produkcji wykorzystuje materiały z odzysku i ciekawe odpady znalezione w tartaku, które wyróżnia ciekawa faktura oraz unikatowa wartość estetyczna. W swoich projektach łączy surowy i niedoskonały charakter materiałów oraz minimalizm.

Powiązane produkty