Misa Aranea

Misa z podwójnymi ściankami, inspirowana kształtem kamieni rzecznych.

Wymiary: 38x35x15 cm
Waga: 7,5 kg
Materiał: Kamionka, angoba porcelanowa

4.400,00 

Unikat. Istnieje możliwość zrealizowania podobnej misy na zamówienie. Czas realizacji 3-4 tygodnie. Istnieje możliwość realizacji w innym kolorze.

Produkt dostępny na zamówienie

Opis produktu

Misy BULE to cykl naczyń dekoracyjnych inspirowanych kształtami kamieni. Przywożę je z różnych miejsc, aby potem wspominać historie z nimi związane. Ich kształty to czasami gotowe rzeźby. Bliskość rzeki sprawia, że moja kolekcja kamieni powiększa się z każdym spacerem. Owalne bryły stają się pretekstem do zaistnienia koloru i faktury. Nawet jeśli użyte zostaną podobne materiały, końcowy efekt zawsze jest niepowtarzalny.

Technika wykonania

Misa formowana ręcznie przez odciskanie w formie zanurzonych w masie lejnej skrawków papieru służących na co dzień jako wypełnienie do paczek. Pokryta angobą i matowym białym szkliwem.
fot Marta Piskorek portret zmniejszony
Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Laureatka programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Uczestniczka wielu krajowych i zagranicznych wystaw oraz sympozjów ceramicznych, między innymi w Anglii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. W swoich pracach balansuje pomiędzy rzeźbą abstrakcyjną a formą użytkową. Nawiązuje w nich do naturalnego otoczenia, z którego nieustannie czerpie kształty i struktury. Powietrze, drzewa, kamienie rzeczne i woda – to naturalne składniki, które w procesie twórczym przekształcają się w osobistą wizję.

Powiązane produkty