5522

Misa Geo

Misa z podwójnymi ściankami, inspirowana kształtem kamieni rzecznych.

Wymiary: 56x25x14 cm
Waga: 7 kg
Materiał: Kamionka, porcelana

4.400,00 

Unikat. Podobna praca na zamówienie. Czas realizacji 3-4 tygodnie. Możliwość zmiany kolorystyki.

Produkt dostępny na zamówienie

Opis produktu

Misy Bule to cykl naczyń dekoracyjnych inspirowanych kształtami kamieni. Niektóre z nich to gotowe rzeźby. Przywożę je z różnych miejsc, aby potem wspominać historie z nimi związane. Bliskość rzeki sprawia, że moja kolekcja kamieni powiększa się z każdym spacerem. Owalna bryła staje się pretekstem do zaistnienia koloru i faktury. Nawet jeśli użyte zostaną podobne materiały, końcowy efekt zawsze jest niepowtarzalny.

Technika wykonania

Misa formowana ręcznie za pomocą płatów gliny odciskanych w formie. Główny kształt pokryty jest dekoracyjną warstwą przy użyciu techniki nerikomi.
fot Marta Piskorek portret zmniejszony
Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Laureatka programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Uczestniczka wielu krajowych i zagranicznych wystaw oraz sympozjów ceramicznych, między innymi w Anglii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. W swoich pracach balansuje pomiędzy rzeźbą abstrakcyjną a formą użytkową. Nawiązuje w nich do naturalnego otoczenia, z którego nieustannie czerpie kształty i struktury. Powietrze, drzewa, kamienie rzeczne i woda – to naturalne składniki, które w procesie twórczym przekształcają się w osobistą wizję.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.