5485

Mozaika Flux 2

Mozaika/obraz ceramiczny wykonany w całości ręcznie z różnorodnych materiałów.

 

Wymiary: H: 90 cm, W: 90 cm, D: 4 cm
Waga: 16 kg
Materiał: Ceramika szlachetna barwiona w masie, smalta, szkliwiona porcelana, szkło, marmur.

Praca unikatowa, możliwość wykonania podobnej na zamówienie, czas realizacji ok. 6 tygodni. Możliwość stworzenia pracy w innych wariantach kolorystycznych.

Poproszę o aktualną cenę dla przedmiotu:

Opis produktu

Flux2 to mozaika w formie obrazu ceramicznego, oprawiona w stalową ramę malowaną proszkowo, przystosowana do zawieszenia na ścianie. Każdy element mozaiki został docięty i wklejony ręcznie. Mozaika zabezpieczona fugą.

W pracy wykorzystano materiały takie jak: ceramika szlachetna barwiona w masie, smalta, szkliwiona porcelana, szkło, marmur.

Technika wykonania

studio_tafla_portret_fot Sylwia Ozimek 1
Studio Tafla jest pracownią mozaiki założoną przez Agnieszkę Drobiecką-Zielonkę i Sergiusza Zielonkę. Główną koncepcją działalności pracowni jest reaktywowanie zapomnianej dziedziny sztuki – mozaiki, oswojenie jej we wnętrzach i sprawienie, by była bardziej dostępna. Wskrzeszając mozaikę, twórcy starają się nadawać jej nowoczesne cechy, takie jak np.mobliność. Ta uzyskiwana jest poprzez zamknięcie mozaik w stalowych ramach, dzięki czemu ceramiczny obraz nie jest przytwierdzony bezpośrednio do ściany na stałe, może przeprowadzać się z właścicielem. Prace łączą w sobie fascynację minimalizmem, geometrią, modernizmem; słabość do koloru i poszukiwanie relacji między poszczególnymi formami. Unikatowy efekt końcowy jest wynikiem zastosowania różnorodnych surowców, takich jak: ceramika barwiona w masie, smalta, szkło, marmur czy produkty recyklingowe. Kwestia używanych materiałów pozostaje dla twórców polem otwartym na eksperymenty. Projektanci współpracują też z architektami szukając nietypowych zastosowań mozaiki dedykowanych dla konkretnego wnętrza.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.