5044

Relacje form. Kompozycja 2

Praca bazuje na zabawie optycznej i obserwacji jak poszczególne formy geometryczne wpływają na siebie nawzajem. Jakie relacje powstają w cyklu między pracami, pomiędzy pracą i przestrzenią w jakiej ona się znajduje i wreszcie, pomiędzy pracą i odbiorcą.

 

Wymiary: H: 120 cm, W: 80 cm
Waga: 40 kg
Materiał: Ceramika szlachetna barwiona w masie, stalowa rama malowana proszkowo

6.500,00 

Unikat. Część cyklu "Relacje form" składającego się z sześciu prac.

Opis produktu

Mozaika „Kompozycja 2” jest trzecią pracą wykonaną w ramach projektu Studio Tafla. Mozaiki są umieszczane w stalowych ramach, które nadaje im mobilność. Rama jest przystosowana do zawieszenia na ścianie.

Obiekt jest jedną z sześciu prac z serii „Relacje form”. Cykl był prezentowany na wystawie o tym samym tytule. Ekspozycja miała miejsce w Warszawie w Lukka Art Gallery (2021).

Technika wykonania

Mozaika wykonana z ręcznie ciętych kawałków ceramiki. Zabezpieczona fugą. Osadzona w stalowej ramie malowanej proszkowo.
studio_tafla_portret_fot Sylwia Ozimek 1
Studio Tafla jest pracownią mozaiki założoną przez Agnieszkę Drobiecką-Zielonkę i Sergiusza Zielonkę. Główną koncepcją działalności pracowni jest reaktywowanie zapomnianej dziedziny sztuki – mozaiki, oswojenie jej we wnętrzach i sprawienie, by była bardziej dostępna. Wskrzeszając mozaikę, twórcy starają się nadawać jej nowoczesne cechy, takie jak np.mobliność. Ta uzyskiwana jest poprzez zamknięcie mozaik w stalowych ramach, dzięki czemu ceramiczny obraz nie jest przytwierdzony bezpośrednio do ściany na stałe, może przeprowadzać się z właścicielem. Prace łączą w sobie fascynację minimalizmem, geometrią, modernizmem; słabość do koloru i poszukiwanie relacji między poszczególnymi formami. Unikatowy efekt końcowy jest wynikiem zastosowania różnorodnych surowców, takich jak: ceramika barwiona w masie, smalta, szkło, marmur czy produkty recyklingowe. Kwestia używanych materiałów pozostaje dla twórców polem otwartym na eksperymenty. Projektanci współpracują też z architektami szukając nietypowych zastosowań mozaiki dedykowanych dla konkretnego wnętrza.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.