Magdalena Maślerz

Pasją Magdaleny Maślerz są kości zwierzęce, które kolekcjonuje od lat. Tworzy z nich unikatową biżuterię, łącząc materiały pochodzenia naturalnego z metalami szlachetnymi. Z zawodu mistrz złotnictwa-jubilerstwa, z wykształcenia pedagog, swoimi umiejętnościami dzieli się z innymi poprzez prowadzenie zajęć z jubilerstwa w Szkole Złotnictwa Xerion w Krakowie.

Natura tworzy najpiękniejsze rzeźby. Magdalena Maślerz obserwuje i wybiera najciekawsze kadry i fragmenty tych rzeźb, aby wyeksponować je w swojej artystycznej, lecz jednocześnie użytkowej biżuterii. Jako osoba świadoma dba o to, aby żadne zwierzę nie ucierpiało w tym procesie. Pragnie, aby ludzie dostrzegali piękno nie tylko w perłach, szylkrecie i kości słoniowej, a w otaczającym ich świecie. Tym żywym i nieożywionym.
Zanim Magdalena Maślerz usiądzie do pracy przy stole złotniczym, musi pozyskać kości. Znajduje je podczas spacerów w lesie i w górach, dostaje od znajomych. Oczyszcza kości samodzielnie. Trwa to czasami kilka miesięcy. Dopiero później materiał jest dokładnie oglądany i cięty na kawałki nadające się do użycia w biżuterii. Tą Magdalena Maślerz wykonuje najczęściej w typowo złotniczy sposób - łącząc materiały pochodzenia zwierzęcego z metalami szlachetnymi.

Stosujemy pliki cookies w celu świadczenia Państwu usług na najwyższym poziomie, w sposób dostosowany do indywidualnych potrzeb.