3563

Szafka Earth

Kolekcja mebli modułowych Earth Stone Wood odnosi się do kultowych kamiennych kręgów, które do dziś zachowały się w jednych z najstarszych gór w Europie – w Górach Świętokrzyskich.

Dostępna jest również wersja odwrócona – odbicie lustrzane

Wymiary: Wys. 50 cm, dł. 100 cm, szer. 40 cm
Waga: 12 kg (z opakowaniem 30 kg)
Materiał: drewno czereśniowe

26.000,00 

Otwarta edycja, na zamówienie (8-12 tygodni)

Opis produktu

Forma mebla jest naturalistycznym studium konkretnego kamienia skały kwarcytowej znalezionego w górskim lesie. Earth to funkcjonalny mebel, który jest jednocześnie przeniesieniem fragmentu krajobrazu do wnętrza. Pojedynczy mebel pełni funkcję stolika, siedziska i przestrzeni do przechowywania.

Układ dwóch lub więcej modułów pozwala dodatkowo na skompletowanie komody. Dynamiczne relacje przestrzenne pomiędzy elementami wprowadzają zmienność charakterystyczną dla naturalnego krajobrazu.

Technika wykonania

Mebel składa się z 10 klejonych płaszczyzn z opalanego drewna czereśniowego. Całość tworzy obiekt wykonany z 19 połączeń uciosowych.

Użytkowanie

Przecierać wilgotną niekłaczącą szmatką.
The-Whole-Elements
Anna Bera to artystka, rzeźbiarka i stolarz. Anna tworzy głównie drewniane meble skrzyniowe, które wykonuje ręcznie w limitowanych edycjach lub jako pojedyncze unikatowe egzemplarze. Jej projekty nawiązują do form zaczerpniętych z przyrody. Skupia się na sposobach używania przedmiotu i na jego rytualnym znaczeniu w codziennym życiu. Tworzy rzeźbiarskie meble, które formą nie zdradzają swojej funkcjonalności, ale zachęcają, by je badać i samodzielnie nadawać znaczenie. Jej prace były prezentowane na wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Nowym Jorku, Mediolanie, Sztokholmie, Seulu, a także w Anglii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Islandii.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.