3570

Szafka Kształt N.5

Kolekcja „Kształt” to zbiór obiektów, które powstały na przestrzeni dwóch lat. Nie łączy ich ani wspólny temat, ani inspiracja, a jedynie abstrakcyjna nazwa, która niczego nie oznacza.

Wymiary: Wys. 55 cm, średnica 40 cm
Waga: 20 kg (z opakowaniem 40 kg)
Materiał: drewno jaworowe

14.000,00 

Otwarta edycja, na zamówienie (6-8 tygodni)

Opis produktu

Punktem wyjścia była tutaj myśl o obiekcie, którego funkcję określa, to, że jest pusty w środku. Praca nad tym projektem opierała się na analizie różnych sposobów wykorzystania wydrążonego drzewa lub drewna w kłodzie, zaczynając od najbardziej prymitywnych form ingerencji.

Pierwszym tropem były przykłady pracy zwierząt, sposób w jaki dostosowują drzewo do własnych potrzeb, a więc – formy dziupli, leża czy barci. Kolejnym – analiza ingerencji ludzi, od bartnictwa, przez techniki bednarskie, po technikę dłubankową i inne tradycyjne sposoby wytwarzania drewnianych obiektów użytkowych w dawnych gospodarstwach domowych.

Technika wykonania

Użytkowanie

Przecierać wilgotną szmatką.
The-Whole-Elements
Anna Bera to artystka, rzeźbiarka i stolarz. Anna tworzy głównie drewniane meble skrzyniowe, które wykonuje ręcznie w limitowanych edycjach lub jako pojedyncze unikatowe egzemplarze. Jej projekty nawiązują do form zaczerpniętych z przyrody. Skupia się na sposobach używania przedmiotu i na jego rytualnym znaczeniu w codziennym życiu. Tworzy rzeźbiarskie meble, które formą nie zdradzają swojej funkcjonalności, ale zachęcają, by je badać i samodzielnie nadawać znaczenie. Jej prace były prezentowane na wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Nowym Jorku, Mediolanie, Sztokholmie, Seulu, a także w Anglii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Islandii.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.