4759

Szal Kółko i Krzyżyk

Szal/pled Kółko i Krzyżyk

Wymiary: 66 x 206 cm
Waga: 1 kg
Materiał: wełna merynosa

2.200,00 

unikat

Opis produktu

Ręcznie tkany wełniany szal. Tkanina dekoracyjna o praktycznym zastosowaniu. Może być zamotana na szyi, okrywać plecy lub służyć za kocyk. Idealna na jesienne i zimowe chłody. Utkana z wełny merynosa, która ma doskonałe właściwości termoregulacyjne – jest lekka, ciepła, oddychająca. Każdy egzemplarz jest unikatowy.

Szal z serii tkanin podwójnych deflected doubleweave, współczesnej wariacji na temat dużych, kraciastych chust, którymi otulały się wiejskie kobiety jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Technika wykonania

Szale są tkane ręcznie na krosnach nicielnicowych, wzory często są wynikiem eksperymentów. Gotowa tkanina jest wykańczana ręcznie na mokro - wełna lekko się filcuje, a wzór nabiera trójwymiarowości. Rzemieślniczka w duch less waste, kupuje od włoskich producentów przędze wysokiej jakości z końcówek serii, dlatego kombinacje kolorystyczne są niepowtarzalne.

Użytkowanie

Prać ręcznie w chłodnej wodzie z dodatkiem delikatnego środka piorącego, nie wygniatać, prasować z parą
In_Weave
Beata Wietrzyńska, psycholożka z tytułem mistrza w zawodzie tkacz. Tkackiego rzemiosła uczyła się w Centre Européen pour la Promotion des Arts w Luksemburgu i od polskich tkaczek ludowych. Tworzy krótkie serie unikatowych tkanin. Bada możliwości, jakie daje przenikanie osnowy i wątku, eksperymentuje dbając o zachowanie funkcji użytkowej. Od 2014 roku Beata Wietrzyńska współpracuje z marką Magda Butrym – z jej tkanin szyte są limitowane kolekcje oryginalnych, kobiecych ubrań. Materiały In Weave znajdują zastosowanie we wnętrzach jako tkanina dekoracyjna, sprawdzają się w roli tekstyliów domowych oraz akcesoriów takich jak szale czy pledy.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.