7239

Kilim Aurora

Wełniany ręcznie tkany kilim

Wymiary: 225x150 cm
Waga: 7 kg
Materiał: Osnowa: 100% bawełna wątek: 100% wełna pochodząca z recyklingu, częściowo farbowana ręcznie

15.500,00 

Powtarzalny, czas oczekiwania 2 miesiące

Opis produktu

Aurora to dwustronny ręcznie tkany kilim z kolekcji Nord-Sud, zaprojektowany przez Jadzię Lenart z pracowni Tartaruga, wykonany z wełny, na osnowie bawełnianej.

Wzór kilimu powstał na podstawie wspomnień z podróży; jest wypadkową kolorów, smaków, zapachów, nieuchwytnych emocji; kadrów zapisanych jedynie w pamięci.

Kilim jest sygnowany; opatrzony numerem seryjnym oraz nazwiskami projektantki i rzemieślniczki. Może on stanowić oryginalną dekorację na ścianie. lub posłużyć jako dywan na podłodze.

Technika wykonania

Kilim został utkany na krośnie nicielnicowym przy użyciu tradycyjnej techniki kilimkarskiej. Wykonany jest z przędz będących odpadem z fabryk dywanów. Część przędz została dodatkowo zafarbowana ręcznie, ale ograniczona dostępność materiałów zdeterminowała kolorystykę pracy. Brzegi kilimu zostały obszyte ręcznie i wykończone bez frędzli.

Użytkowanie

Kilim jest dwustronny, więc może być zawieszony na ścianie lub w przestrzeni. Może być również użyty jako dywan na podłogę.
Tartaruga
Tartaruga to autorska pracownia tkacka założona w 2017 roku w Łodzi przez Jadzię Lenart i Wiktorię Podolec. Na co dzień powstają w niej kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych przyrządów i technik. Większość tkanin wykonywana jest z przędz pochodzących z recyklingu. Wzory tkanin inspirowane są przede wszystkim najbliższym otoczeniem projektantek: naturą i ulubionymi przedmiotami, codziennymi rytuałami lub kolorami. Pomimo wyraźnie współczesnego charakteru, wzory nawiązują jednak do bogatej tradycji kilimkarskiej i symboliki wykorzystywanej w dawnych kilimach i kobiercach.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.