5336

Kilim THE SUN nr. 108

Wełniany kilim wykonany ręcznie z przędz farbowanych naturalnymi barwnikami.

Wymiary: ok 70x100 cm
Waga: 2 kg
Materiał: wątek: polska wełna barwiona ręcznie naturalnymi barwnikami, osnowa: bawełna

3.450,00 

Kilim został wykonany ręcznie, dlatego jego wymiary mogą różnić się o około 5%. Produkt wykonany ręcznie w Polsce.

Opis produktu

Słońce nr 108 to tkanina przeznaczona do powieszenia na ścianie, wykonana w całości ręcznie, a jej zrobienie wymagało kilkunastu godzin pracy rzemieślnika. Do produkcji użyta została surowa wełna owcza, farbowana ręcznie przy użyciu tylko i wyłącznie naturalnych barwników: marzanny, drewna kampeszowego, wrotyczy, nawłoci, awokado i kory dębu. Może mieć ona tendencję do płowienia lub zmieniania swojego odcienia wraz z upływem czasu. Dzięki temu kilim może powoli dojrzewać razem ze swoim właścicielem i towarzyszyć mu przez całe życie.

Kilim jest symboliczną i długowieczną tkaniną, która dzięki odpowiedniej opiece jest w stanie przetrwać dziesiątki, a nawet setki lat.

Do kilimu zostały wszyte metalowe kółeczka, dzięki którym jest on gotowy do zawieszenia na ścianie. Kolory i detale kilimu mogą różnić się nieznacznie od tych przedstawionych na zdjęciu. Wiąże się to z indywidualnymi ustawieniami wyświetlacza oraz z naturalnym płowieniem barwników roślinnych.

Technika wykonania

Kilim jest bardzo charakterystyczną tkaniną, która towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat, a sposób jej wykonania do dziś pozostaje w niezmienionej formie. Nie ma innej tkaniny wykonywanej ręcznie, która jest dokładnie taka sama po obu stronach. Struktura kilimu jest bardzo zwarta. Nitki osnowy, zazwyczaj lniane lub bawełniane, są całkowicie ukryte, a na zewnątrz widoczny jest wyłącznie wełniany wątek. Właśnie dlatego kilimy mają doskonałe właściwości: są wyjątkowo trwałe, odporne na uszkodzenia mechaniczne, długo zachowują czystość i są łatwe w pielęgnacji.

Użytkowanie

Kilim może być delikatnie odkurzany odkurzaczem. W razie konieczności zalecamy czyścić chemicznie.
Tartaruga
Tartaruga to autorska pracownia tkacka założona w 2017 roku w Łodzi przez Jadzię Lenart i Wiktorię Podolec. Na co dzień powstają w niej kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych przyrządów i technik. Większość tkanin wykonywana jest z przędz pochodzących z recyklingu. Wzory tkanin inspirowane są przede wszystkim najbliższym otoczeniem projektantek: naturą i ulubionymi przedmiotami, codziennymi rytuałami lub kolorami. Pomimo wyraźnie współczesnego charakteru, wzory nawiązują jednak do bogatej tradycji kilimkarskiej i symboliki wykorzystywanej w dawnych kilimach i kobiercach.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.