5058

Lustro Gold Orb

Okrągłe lustro złote wykonane z płatków 24 karatowego złota, z widocznymi ich krawędziami i graficznym dekorem. Hipnotyzujące, ciepłe i szlachetne.

Wymiary: ⌀ 30 x 2,2 cm
Waga: 1,4 kg
Materiał: Złoto płatkowe 24 kt z florenckiej kuźni Giusto Manetti Battiloro, szkło DIAMANT®, płyta wiórowa melaminowana

1.850,00 

Unikat wykonywany na zamówienie. Czas realizacji 4-6 tygodni.Każde lustro z serii różni się od siebie i od lustra prezentowanego na zdjęciu. Wymiar lustra, kształt, rodzaj i kolor szkła, jak również rodzaj wykończenia i dekoru są stałe. Każdorazowo transparentne szkło jest srebrzone i dekorowane w oparciu o cechy danej serii.Lustro dostępne w trzech wymiarach: małe: ⌀ 30 x 2,2 cm średnie: ⌀ 55 x 2,2 cm duże: ⌀ 80 x 2,2 cm

Opis produktu

Jednolita płaszczyzna równo nałożonych płatków złota została przełamana plamami czerni powstałymi w chemicznym procesie korodowania. Ubytki złota są istotnym elementem kompozycji lustra. Tworzą kontekst wynikający z charakterystyki i postrzegania złota jako materiału trwałego i ponadczasowego. Ciepła i szlachetna barwa lustra sprawia, że obraz w nim odbity jest wyjątkowy w odbiorze.

Technika wykonania

Lustro Gold Orb jest wykonane ręcznie w technice pozłacania płatkami 24 karatowego złota na szkle. To starannie zaprojektowany, funkcjonalny przedmiot o seryjnym charakterze rzemieślniczej produkcji i wyjątkowym opracowaniu, każdorazowo ręcznie sygnowany.

Użytkowanie

Powierzchnię lustra czyścić przy użyciu ściereczki z mikrofibry lub ręcznika papierowego stosując wodę lub delikatny preparat bez zawartości alkoholu, octu czy amoniaku. Nie stosować materiałów ściernych. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Nie wystawiać na bezpośrednie działanie wysokich i niskich temperatur. Unikać pomieszczeń niewentylowanych i narażania na stałą wysoką wilgotność.
portret_2
P55 Mirrors to autorska pracownia luster rzemieślniczych prowadzona przez Beatę Ludwin i Łukasza Wołka. Działają od 2020 roku w Toruniu. Pracują wspólnie już od jakiegoś czasu, studiowali na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, Beata – konserwację dzieł sztuki, Łukasz – rzeźbę. Różnorodne doświadczenia z zakresu działań wizualnych oraz projektowych dały początek ich wspólnej pracy. Łączą wspólne zainteresowania i różne wrażliwości. Obserwują, słuchają, rozmawiają. Pracują razem ścierając się twórczo. Tak powstają ich lustra – autorsko zaprojektowane i indywidualne opracowane, a przez to niepowtarzalne i unikatowe.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.