Nów partnerem programu Homo Faber Fellowship

Po raz pierwszy Nów jako partner Fundacji Michelangelo będzie koordynować projekt dotyczący edukacji rzemieślniczej. Program Homo Faber Fellowship wspiera absolwentów i absolwentki kierunków artystycznych, osoby początkujące w rzemiośle, które znajdą swojego mistrza lub mistrzynię, u której będą pobierać nauki w jednym z 10 krajów tegorocznej edycji. Staż w pracowni mistrzyni lub mistrza będzie sponsorowany w ramach programu.

Fundacja Michelangelo poszukuje utalentowanych duetów absolwentów i absolwentek szkół artystycznych oraz mistrzyń i mistrzów rzemieślniczych do wzięcia udziału w wyjątkowym 7-miesięcznym sponsorowanym programie rozpoczynającym się we wrześniu 2024 roku kursem mistrzowskim w Wenecji certyfikowanym przez szkołę biznesu ESSEC. Zdobądź szansę rozwijania wiedzy biznesowej i marketingowej, skorzystaj z mentoringu w zakresie projektowania i zdobądź praktyczne umiejętności poprzez przekazywanie wiedzy z pokolenia na pokolenie. Druga edycja odbywa się w 10 krajach we współpracy z wieloletnim partnerem Jaeger-LeCoultre i lokalnymi członkami sieci Fundacji.
Absolwenci mogą rezydować w dowolnym kraju, natomiast mistrzowie lub mistrzynie – w jednym z 10 krajów tegorocznej edycji.

Program tworzy: Michelangelo Foundation
Partner: Jaeger-LeCoultre
Prtnerzy instytucjonalni:
Asociación Contemporanea de Artes y Oficios (ACAO)
B & M Theocharakis Foundation for the Fine Arts and Music
CEARTE – Centro de Formação Profissional para o Artesanato e Património
Cyprus Handicraft Service
Design & Crafts Council Ireland
Institut National des Métiers d’Art
Passa Ao Futuro
QEST – Queen Elizabeth Scholarship Trust
NÓW. New Craft Poland
Partner akademicki:
ESSEC Business School

Dowiedz się więcej i aplikuj na homofaber.com.
Aplikacje otwarte od 8 stycznia 2024.

Zdjęcie: Artisan: Seamus Gill, Fellow: Claire Mooney, Silversmith, DUBLIN, IRELAND, credit: Johann Sauty©Michelangelo Foundation

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.