3533

Ptak – figurka z orzecha

Ptak wykonany z litego orzecha z kutym stalowym dziobem i nóżkami.

Wymiary: ok. 14cm
Waga: 0,25kg
Materiał: lity orzech stal

160,00 

na zamówienie – czas realizacji do 3 tygodni

Opis produktu

Ptaki mają bardzo prostą, syntetyczną formę, pozwalającą skupić się na rysunku drewna i fakturze kutego metalu. Każdą figurkę wykonuję ręcznie z lokalnych odmian drewna, często z wyszukanych na tartaku odpadków o ciekawym rysunku słojów.

Drewno jest starannie wypolerowane, by w dotyku przywodzić na myśl wyślizganą latami użytkowania drewnianą rączkę tradycyjnego narzędzia.
Figurka pakowana w kartonowe pudełko z logo.

Technika wykonania

Wszystkie figurki wykonywane są ręcznie z drewna, które jest swobodnie rzeźbione (nie jest toczone). Dlatego każdy egzemplarz jest unikatowy i może odrobinę różnić się od przedstawionego na zdjęciu. Różnice wynikają również z naturalnego usłojenia i kolorystyki drewna. Olejowany olejem lnianym.

Użytkowanie

Odkurzać suchą miękką szmatką. W razie potrzeby przecierać niewielką ilością naturalnego oleju do drewna. Uwaga – nie używać mieszanek zawierających wodę.
kuznia_skaly
Kuźnia Skały to efekt wieloletniej pasji Marcina Skalskiego do kowalstwa. Obecnie działa na pograniczu kowalstwa i pracy w drewnie. Inspiruje go sztuka użytkowa małopolskiej wsi – zazwyczaj obiekty codziennego użytku. Do produkcji wykorzystuje materiały z odzysku i ciekawe odpady znalezione w tartaku, które wyróżnia ciekawa faktura oraz unikatowa wartość estetyczna. W swoich projektach łączy surowy i niedoskonały charakter materiałów oraz minimalizm.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.