Anna Bera

Anna Bera to artystka, rzeźbiarka i stolarz. Anna tworzy głównie drewniane meble skrzyniowe, które wykonuje ręcznie w limitowanych edycjach lub jako pojedyncze unikatowe egzemplarze. Jej projekty nawiązują do form zaczerpniętych z przyrody. Skupia się na sposobach używania przedmiotu i na jego rytualnym znaczeniu w codziennym życiu. Tworzy rzeźbiarskie meble, które formą nie zdradzają swojej funkcjonalności, ale zachęcają, by je badać i samodzielnie nadawać znaczenie. Jej prace były prezentowane na wystawach w kraju i za granicą, między innymi w Nowym Jorku, Mediolanie, Sztokholmie, Seulu, a także w Anglii, Czechach, Danii, Estonii, Finlandii, Niemczech, Litwie, Łotwie, Islandii.

Czerpię przyjemność z poczucia, że przezwyciężam opór. Kiedy kończę etap projektowania i w końcu nabieram odwagi, wchodzę do pracowni, patrzę na stertę drewna, na projekt i zwykle jestem przerażona. Nie chcę tego robić. Dla mnie to nigdy nie jest łatwe. Ale kiedy już zdecyduje się dać krok na przód rośnie we mnie poczucie siły i bardzo to lubię.
Z każdą nową kolekcją Anna zmienia swój sposób pracy i eksperymentuje z techniką. Wykorzystuje projektowanie komputerowe do odwzorowania form przyrody. Innym razem wykonuje minimalistyczne meble prymitywnymi technikami rzeźbiarskimi. Używa jedynie lokalnych surowców, pracuje zarówno ze szlachetnymi gatunkami jak dąb, ale także z drewnem rzadziej stosowanym w stolarswie, jak osika, jodła czy wiąz.

ul. Ireny Kosmowskiej 6,
03-750 Warszawa

Anna Bera - prace do kupienia

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.