Cyryl Zakrzewski

Cyryl Zakrzewski

Projektant i twórca, poszukujący nowych, organicznych form piękna dla przedmiotów codziennego użytku.
Tworzy syntetyzując elementy świata natury z szumem obecnej cywilizacji, czerpiąc inspirację zarówno z otaczającej przyrody jak i z głębokiej wiedzy na temat projektowania 3D oraz nowoczesnych technik obróbki.
Jego celem jest osiągnięcie momentu, w którym dzieło sprawia wrażenie bycia ożywioną materią, tylko pozornie zastygłą w swoim własnym procesie przeobrażania się.
Jego obiekty wykonane głównie z drewna lub sklejki, wydają się być bardziej wyhodowane do swej obecnej postaci niż zbudowane według konkretnego projektu.

Każdy obiekt który tworzę, jest próbą utrwalenia trudnego do zdefiniowania pierwiastka naturalnego piękna. Piękna zawartego w chaosie, lub w systemach bardzo złożonych, które z jednej strony stoi w opozycji a z drugiej dopełnia (niczym yin i yang) podstawowe formy geometryczne, tak charakterystyczne dla naszej cywilizacji a zarazem zupełnie nienaturalne.
W sercu każdego projektu Cyryla Zakrzewskiego znajdują się dziesiątki luźnych szkiców, z których stopniowo wyłania się, często podświadomie, właściwy zarys nowej formy. Dopiero potem artysta przenosi do projektowania w programach 3D, gdzie projekt nabiera bardziej konkretnego kształtu, możliwego do wykonania w drewnie lub sklejce. Za pomocą różnych technik i narzędzi, od maszyn CNC przez szlifierki i ręczne tarniki, organiczne trójwymiarowe bryły stają się rzeczywistymi materialnymi obiektami.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.