In Weave

Beata Wietrzyńska, psycholożka z tytułem mistrza w zawodzie tkacz. Tkackiego rzemiosła uczyła się w Centre Européen pour la Promotion des Arts w Luksemburgu i od polskich tkaczek ludowych. Tworzy krótkie serie unikatowych tkanin. Bada możliwości, jakie daje przenikanie osnowy i wątku, eksperymentuje dbając o zachowanie funkcji użytkowej. Od 2014 roku Beata Wietrzyńska współpracuje z marką Magda Butrym – z jej tkanin szyte są limitowane kolekcje oryginalnych, kobiecych ubrań. Materiały In Weave znajdują zastosowanie we wnętrzach jako tkanina dekoracyjna, sprawdzają się w roli tekstyliów domowych oraz akcesoriów takich jak szale czy pledy.

Projektowanie to dla mnie rozmowa z przędzą, jej fakturą, kolorami. Poprzez dobór splotu zmieniam chaos wielu kilometrów nitek w uporządkowaną strukturę tkaniny. Uśmiecham się wiedząc, że moje ręcznie tkane materiały towarzyszą komuś jako unikalne, ponadczasowe przedmioty codziennego użytku.
Beata tka na drewnianych krosnach nicielnicowych, używa naturalnych włókien - wełny, lnu, bawełny, jedwabiu. Wykorzystuje tradycyjne techniki tkackie w nowoczesnym wydaniu, a do projektowania używa programu komputerowego. Inspiruje się zestawieniami faktur i barw występującymi w naturze. Jej specjalności to tkanina podwójna, sploty ażurowe, w tym splot gazejski, oraz tkaniny z efektem opalizowania.

ul. Żeromskiego 52/62, Warszawa

Odwiedziny w pracowni możliwe po wcześniejszym umówieniu.

In Weave - prace do kupienia

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.