Monika Dąbrowska-Picewicz

Absolwentka Wydziału Ceramiki i Szkła na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Laureatka programu stypendialnego Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Młoda Polska”. Uczestniczka wielu krajowych i zagranicznych wystaw oraz sympozjów ceramicznych, między innymi w Anglii, Francji, Hiszpanii i we Włoszech. W swoich pracach balansuje pomiędzy rzeźbą abstrakcyjną a formą użytkową. Nawiązuje w nich do naturalnego otoczenia, z którego nieustannie czerpie kształty i struktury. Powietrze, drzewa, kamienie rzeczne i woda – to naturalne składniki, które w procesie twórczym przekształcają się w osobistą wizję.

Jeśli z nią walczę – przegrywam, dlatego pracując z ceramiką, nawet jeśli eksperymentuję, zagłębiam się w materiał i słucham jego podpowiedzi.
Zaczynam od luźnego szkicu i kilku małych modeli w glinie. Potem badam kombinacje pomiędzy różnymi próbkami glin i szkliw, które wykonuję w dużej ilości przed każdą realizacją. Używam porcelany i różnych rodzajów mas barwionych. Technikę dostosowuję do poszczególnych prac, czasami jest to lepienie z wałeczków, czasami toczenie na kole garncarskim, niektóre prace wymagają użycia formy.

Kęty, ul. Partyzantów 20

Monika Dąbrowska-Picewicz - prace do kupienia

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.