Projekt Pracownie

Projekt Pracownie to inicjatywa osób, które połączyła fascynacja rzemiosłem, uprawiającymi je ludźmi oraz przestrzeniami wytwórczych i artystycznych warsztatów. Zespół fotografów prowadzony przez Małgorzatę Herman – autorkę wywiadów i tekstów ukazujących się na portalu – prezentuje zjawiskowe pracownie ukryte w miejskich zakamarkach. Projekt Pracownie nie ogranicza się jednak tylko do tworzenia strony internetowej o rzemiośle. Małgorzata aktywnie włącza się w działania promujące polskie rzemiosła oraz jest autorką artykułów i publikacji o powrocie do tradycyjnych technik wytwarzania.

Chcemy pokazać, jak różnorodne jest zjawisko nowego rzemiosła. Wierzymy, że publikowane na portalu historie rzemieślników, skłonią czytelników do dyskusji i zwrócą ich uwagę na ludzkie oblicze nabywanych przedmiotów.
Projekt Pracownie jest niezależnym portalem, którego działalność ma charakter dziennikarski. Grupa obejmuje patronaty medialne nad wybranymi wydarzeniami związanymi z rzemiosłem. Nawiązuje również współpracę z innymi magazynami i wydawnictwami w zakresie wykonywania zdjęć i tworzenia tekstów o tematyce związanej z rzemiosłem.

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.