REST

Dominika i Julia eksperymentowanie z tradycyjnym tkaniem na krośnie rozpoczęły w trakcie studiów. Pierwszym wspólnym projektem był Green Yarns Lab, którego celem było zaprojektowanie wysoce taktylnych tkanin z naturalnych włókien barwionych roślinami. W 2020 roku został pokazany szerszej publiczności podczas finału konkursu make me! organizowanego w ramach Łódź Design Festival. W swojej pracy nie chcą marnować żadnego surowca, dlatego obecnie pracują nad projektem RESTKI, który zakłada opracowanie wytrzymałego materiału umożliwiającego tworzenie elementów do wnętrz, w całości powstałego z resztek włókien. Aktualnie REST współpracuje z marką The Good Living Co.

Nieskończone możliwości jakie dają sploty, pozwalają nam za każdym razem odkrywać nowe doznania haptyczne. Tkanina może drażnić, koić, masować, łaskotać… Poprzez manipulowanie tradycyjnymi technikami tkackimi, chcemy wprowadzać nowe, wyszukane struktury do wnętrz, tym samym pobudzić zmysł dotyku, zaniedbany w erze gładkich ekranów.
Nasze tkaniny wykonujemy na tradycyjnych krosnach tkackich. Tkanie "na czysto" poprzedza proces szukania ciekawych struktur tkanych na małych ramach, co często kończy się tym, że docelowa tkanina w połowie jest tkana bez wspomagania się mechaniką krosna. Dobór włókien i kolorów testujemy na większych samplach już na krośnie, gdzie swobodnym ruchem dłoni możemy ocenić przyjemność doznań taktylnych. Bazujemy głównie na przędzach naturalnych takich jak polska wełna owcza, len, konopie, włókna kazeinowe czy bawełna, ale chcemy wykorzystywać również przędze, które dla dużych przedsiębiorstw włókienniczych stanowią odpad - w takim wypadku włókna mogą nie być naturalne, ale o tym zawsze informujemy.

REST - prace do kupienia

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.