Tartaruga

Tartaruga to autorska pracownia tkacka założona w 2017 roku w Łodzi przez Jadzię Lenart i Wiktorię Podolec. Na co dzień powstają w niej kilimy, dywany i tkaniny dekoracyjne. Wszystkie produkty wykonywane są ręcznie przy użyciu tradycyjnych przyrządów i technik. Większość tkanin wykonywana jest z przędz pochodzących z recyklingu. Wzory tkanin inspirowane są przede wszystkim najbliższym otoczeniem projektantek: naturą i ulubionymi przedmiotami, codziennymi rytuałami lub kolorami. Pomimo wyraźnie współczesnego charakteru, wzory nawiązują jednak do bogatej tradycji kilimkarskiej i symboliki wykorzystywanej w dawnych kilimach i kobiercach.

Jako świadome projektantki postanowiłyśmy stanąć w opozycji do masowej produkcji tekstyliów i jej szkodliwych konsekwencji. Naszą próbą odpowiedzi na problemy przemysłu tekstylnego jest zwrócenie się w stronę rzemiosła. Dlatego produkujemy tkaniny w sposób zrównoważony, z poszanowaniem środowiska i pracowników, korzystając z materiałów z recyklingu.
Większość naszych tkanin powstaje w technice kilimkarskiej. Kilimy są wyjątkowymi tkaninami o doskonałych właściwościach. Wykonuje się je na tradycyjnych warsztatach tkackich poruszanych siłą mięśni. Sam proces wymaga kilkudziesięciu godzin pracy doświadczonego rzemieślnika. Do tej pory nie powstała technologia ani maszyna, która w tej technice mogłaby zastąpić pracę ludzkich rąk.

Bohdanowicza 2
93-552 Łódź

Tartaruga - prace do kupienia

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.