5495

Ukwiał

Ceramiczny unikatowy obiekt.

Wymiary: H: 30 cm W: 18 cm
Waga: 2,5 kg
Materiał: Kamionka

3.800,00 

Na zamówienie

Opis produktu

Organiczny kształt przypomina wymarłe lub fikcyjne gatunki podwodnych roślin. Każda praca, tak jak każda roślina jest wyjątkowa. Wykonana ręcznie praca wymaga sporo precyzji i dobrego wyczucia materiału.

Obiekt jest częścią kolekcji KUNSTKAMERA. Pod tą nazwą kryją się zbiory osobliwości popularne w XVI i XVII wieku, będące oznaką zachwytu nad wspaniałością świata natury.

Technika wykonania

Najpierw powstają małe elementy, które następnie są łączone w całość tak, aby w co najmniej dwóch miejscach stykały się z podstawą. Obiekt wykonany ręcznie, z ciemnej gliny kamionkowej częściowo pokrytej białym szkliwem. Każdy wazon Ukwiał jest sygnowanym unikatem.
olga
Absolwentka między innymi wydziału ceramiki Royal Danish Academy of Fine Arts, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wiedzę praktyczną zdobywała w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei Południowej. Wykładowczyni School of Form. Współzałożycielka pracowni August Design Studio. W swoich autorskich pracach podejmuje tematy czasu i tradycji. Interesują ją tradycyjne techniki pracy i ich wpływ na współczesne otoczenie człowieka. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.