Olga Milczyńska

Absolwentka między innymi wydziału ceramiki Royal Danish Academy of Fine Arts, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wiedzę praktyczną zdobywała w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei Południowej. Wykładała w School of Form, współpracowała z Ośrodkiem Garncarskim w Medyni Głogowskiej. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych między innymi Dutch Design Week, Indonesia Contemporary Ceramic Biennale, Poland Pavilion Expo 2025, Kansai.
Stawanie się ceramikiem wiążę z nieustannym zdobywaniem wiedzy o moich poprzednikach i ich wytworach. Moja praktyka polega na rzetelnym rzemieślniczym zaangażowaniu, regularnym powtarzaniu czynności, zrozumieniu właściwości materiału i wykorzystywaniu tej wiedzy w codziennej pracy.
Pomysł na pracę przychodzi powoli. Najpierw obserwuję, czytam, słucham. Tak zbieram informacje, z których potem buduję własną wypowiedź. Lubię konstruować naczynia w dłoniach, łączyć mniejsze elementy, korzystać z plastyczności gliny, eksperymentować z proporcjami czy kolorem. Cieszy mnie tworzenie prac na nowo.

Ul. Brzozowa 6/8a lok 1/2
00-286 Warszawa

Olga Milczyńska - prace do kupienia

Nie przegap najnowszych newsów, nowych produktów i informacji o wydarzeniach. Zapisz się do newslettera Nów. Nowe Rzemiosło:

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.