5502

Patera

Ceramiczny unikatowy obiekt.

Wymiary: Średnica: 33 cm , H: 11 cm
Waga: 7 kg
Materiał: Kamionka

4.200,00 

Na zamówienie

Opis produktu

Naczynie jest zbudowane z mniejszych elementów, których łączenie wymaga wielu godzin pracy i dużej precyzji. Patera jest więc rzemieślniczym wyzwaniem. Jednocześnie dała początek serii zupełnie nowych, trochę szalonych obiektów. Teraz stanowi najcenniejszą, najbardziej nietypową część zbioru osobliwości KUNSTKAMERA.
Naczynie może służyć jako patera na owoce lub przysmaki, choć najlepiej ją oglądać odwróconą do góry dnem. Wtedy widać ją w całej okazałości. Skomplikowany wzór naczynia widać w pełni, gdy zrezygnuje się z jego używania.

Obiekt jest częścią kolekcji KUNSTKAMERA. Pod tą nazwą kryją się zbiory osobliwości popularne w XVI i XVII wieku, będące oznaką zachwytu nad wspaniałością świata natury.

Technika wykonania

olga
Absolwentka między innymi wydziału ceramiki Royal Danish Academy of Fine Arts, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wiedzę praktyczną zdobywała w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei Południowej. Wykładowczyni School of Form. Współzałożycielka pracowni August Design Studio. W swoich autorskich pracach podejmuje tematy czasu i tradycji. Interesują ją tradycyjne techniki pracy i ich wpływ na współczesne otoczenie człowieka. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

Powiązane produkty

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.