Olga Milczyńska

Absolwentka między innymi wydziału ceramiki Royal Danish Academy of Fine Arts, Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu. Wiedzę praktyczną zdobywała w pracowniach ceramicznych w Wielkiej Brytanii, Francji, Danii i Korei Południowej. Wykładowczyni School of Form. Współzałożycielka pracowni August Design Studio. W swoich autorskich pracach podejmuje tematy czasu i tradycji. Interesują ją tradycyjne techniki pracy i ich wpływ na współczesne otoczenie człowieka. Uczestniczka wielu wystaw krajowych i zagranicznych.

Stawanie się ceramikiem wiążę z nieustannym zdobywaniem wiedzy o moich poprzednikach i ich wytworach. Moja praktyka polega na rzetelnym rzemieślniczym zaangażowaniu, regularnym powtarzaniu czynności, zrozumieniu właściwości materiału i wykorzystywaniu tej wiedzy w codziennej pracy.
Pomysł na pracę przychodzi powoli. Najpierw obserwuję, czytam, słucham. Tak zbieram informacje, z których potem buduję własną wypowiedź. Lubię konstruować naczynia w dłoniach, łączyć mniejsze elementy, korzystać z plastyczności gliny, eksperymentować z proporcjami czy kolorem. Cieszy mnie tworzenie prac na nowo.

Ul. Brzozowa 6/8a lok 1/2
00-286 Warszawa

Olga Milczyńska - prace do kupienia

Ta strona używa plików cookies. Kontynuując przeglądanie strony, akceptujesz treść Polityki prywatności.